wtorek, 17 marca 2015

Deep green


 
Zapraszam na tutorial z butelkową zielenią w roli głównej;)

(uniwersalna graficzna forma nie uwzględnia mojej specyficznej budowy oka i pozwala dopasować makijaż do własnych warunków dlatego zdecydowałam się na zastosowanie takich schematów, na czerwono zawsze zaznaczony jest dany "obszar roboczy")
 
 Za pomocą korektora wyrównujemy koloryt oka i matowimy łuk brwiowy pudrem.

 Sięgamy po czarną miękką kredkę i nanosimy ją na całą powiekę ruchomą wyciągając na załamanie tworząc kształt migdała, palcem rozcieramy granice.

 Obszar od załamania i powyżej gdzie znajduje się czarna baza pokrywamy ciemnym matowym brązem rozcierając klasycznym pędzelkiem do blendowania, dokładamy beżu/pudru aby przejście koloru było płynnie rozmyte.

 Na powiekę ruchomą nakładamy bardzo ciemną, intensywną, satynową zieleń lekko rozcierając granice z brązem płaskim ale puszystym pędzelkiem.

 Od środkowego kącika powieki ruchomej do połowy na zieleń dokładamy metalicznego, szmaragdowego cienia, użuwamy płaskiego, syntetycznego pędzelka dla uzyskania intensywnego blasku.

 Połowę dolnej powieki od zewnątrz zaznaczamy połyskującym brązem, używamy małego, precyzyjnego pędzelka.

 Od wewnątrz do połowy dolnej powieki nakładamy połyskujący beż zacierając połączenie kolorów.

 Wewnętrzny kącik rozświetlamy metaliczną miętą za pomocą pędzelka typu pencil brush. 

Czarnym eyelinerem rysujemy klasyczną kreskę wzdłóż górnej linii rzęs oraz malujemy linię wodną oka, tuszujemy rzęsy, opcjonalnie doklejamy sztuczne.

Gotowe:)

3 komentarze: